Mājsaimniecību parāds "Latvijas gāzei" audzis par trešdaļu
Mājsaimniecību parāds AS "Latvijas gāze" (LG) šogad martā bija aptuveni 6,4 miljoni latu, kas ir par 1,7 miljoniem latu jeb aptuveni trešdaļu vairāk nekā 2010.gadā, informē LG preses sekretārs Vinsents Makaris. Daudz parādnieku ir starp mazāk tērējošajām ģimenēm, kas gāzi izmanto tikai ēdiena gatavošanai.
Būtiska parāda daļa – 2,7 miljoni latu – ir to klientu parāds, kas dabasgāzi izmanto plītīs, lai arī vidējais mēneša maksājums šai klientu grupai ir trīs lati, norāda LG. Par apkurē izmantoto dabasgāzi mājsaimniecību kopējais parāds ir 3,7 miljoni latu. Jāpiebilst gan, ka tieši mazāk tērējošo grupām dabasgāzes tarifs ir lielāks. Jau vēstīts, ka LG prognozē mājsaimniecību gāzes tarifa pieaugumu no 1.jūlija.
Kopējais LG parādnieku skaits martā bija 132 000. Kā zināms, atšķirībā no citiem piegādātājiem ar LG klienti norēķinās pēc izlīdzinātā patēriņa principa, vienmērīgi sadalot ikmēneša maksājumus gada garumā. Norēķinoties pēc faktiskā patēriņa, rēķini apkures sezonā ievērojami pieaugtu.
LG aicina klientus laukus risināt parādu problēmu sarunās ar piegādātāju. Saskaņā ar apstiprināto norēķinu kārtību par kavētajiem maksājumiem tiek aprēķināta nokavējuma maksa 0,15% no parāda summas par katru nokavēto dienu. Šogad LG sākusi sadarbību ar parādu piedzinējiem, lai uzlabotu klientu maksājumu disciplīnu un samazinaātu parādu apjomu.
Uzņēmumu ar dabasgāzes patēriņu līdz 25 000 kubikmetriem gadā parāds ir 660 000 latu. Savukārt rūpniecisko klientu kopējais parāds ir 3,6 miljoni latu. Kā norāda LG, starp tiem nav būtisku siltumapgādes uzņēmumu parādu.
LG lielākie akcionāri ir Vācijas uzņēmums "E.ON Ruhrgas International" ar 47,2% akciju, Krievijas monopolists "Gazprom" ar 34% un "Itera Latvija" ar 16%.
Pagājušajā gadā LG strādājusi ar 26,47 miljonu latu peļņu, liecina LG paziņojums "NASDAQ OMX Riga" biržā. Tas ir par 32,5% vairāk nekā 2009.gadā, kad LG peļņa bija 19,97 miljoni latu. 2010.gadā patērētājiem pārdota dabasgāze un sniegti pakalpojumi par 353 miljoniem latu, kas ir par 7,2% vairāk nekā 2009.gadā un par 25% vairāk nekā tika plānots budžetā.
Pievieno savu komentāru!
blog comments powered by Disqus